ВИДЕО: Hајубaвa тенисерка во историјата на тенисот, сите со нетрпение чекаат да ги гледаат нејзините натпревари

 Breaking News

ВИДЕО: Hајубaвa тенисерка во историјата на тенисот, сите со нетрпение чекаат да ги гледаат нејзините натпревари

ВИДЕО: Hајубaвa тенисерка во историјата на тенисот, сите со нетрпение чекаат да ги гледаат нејзините натпревари
May 24
20:10 2019

Романката Сорана Кирстеа мами воздишки на турнирот во Нинберг чекајќи го почетокот на Ролан Гарос. Освен тоа што се пласираше во полуфиналето на турнирот во Нинберг каде што во три сета ја победи Нина Стојановиќ, Романката Сорана Кирстеа се нашла во центар на медиумите заради нејзиниот преубав изглед на споменатиот турнир. Кирстеа која важи за една од најубавите тенисерките во претходното коло го играше својот натпревар во тесни црни хеланки. Затоа не е ни чудно што љубителите на тенисот ширум светот со нетрпение го чекаат настапот на Сорена Кирстеа на Ролан Гарос, а истиот започнува во недела. Погледнете го видеото:

Related Articles