ВИДЕО: Ќе се наежите, целиот стадион навива за Ериксен

 Breaking News

ВИДЕО: Ќе се наежите, целиот стадион навива за Ериксен

ВИДЕО: Ќе се наежите, целиот стадион навива за Ериксен
June 12
20:38 2021

Hа стадионот Паркен во Копенхаген, завладеа целосна тишина кога ѕвездата на репрезентацијата на Данска Кристијан Ериксен кол абира ше на теренот. Тој е во стабилна здравс твена состојба и е префрлен во болн ица. Фановите на Данска и Финска заено го извикуваа неговото име во знак на поддршка за фудбалерот. Видео:

Related Articles