ВИДЕО: Струмичани се ckaпаа од чoтek на улица, полициjaта ги бpkаше со пендpak у рака

 Breaking News

ВИДЕО: Струмичани се ckaпаа од чoтek на улица, полициjaта ги бpkаше со пендpak у рака

ВИДЕО: Струмичани се ckaпаа од чoтek на улица, полициjaта ги бpkаше со пендpak у рака
September 21
18:53 2020

Во Струмица на улица и тоа пред Основниот суд во Струмица, претпладне околу 10 часот поголема група на самиот тротоар пред судот започнале турканици и пpecметка меѓу себе. Настанот е потврден и од струмичката полиција, додаваат дека се работи на целосно расчистување на случајот. Според очевидците, лицата биле на судење во зградата, а настанот се случил пред судот на пешачката зона, видео во продолжение:

Related Articles