ВИДЕО: Претседателот Пендаровски со моќна порака до вработените на клиника

 Breaking News

ВИДЕО: Претседателот Пендаровски со моќна порака до вработените на клиника

ВИДЕО: Претседателот Пендаровски со моќна порака до вработените на клиника
April 15
11:04 2020

Претседателот Стево Пендаровски им упати видео порака на вработените на клиника во Скопје. Тој на својата страница напиша: Издржете одговорно и професионално во оваа битка, сите сме со вас. Ве охрабрувам да продолжите со исто темпо и пожртвуваност да се грижите за пациентите и во што поголем број целосно оздравени да ги испраќате дома кај нивните најблиски. Ова им го кажав на вработените на Инфективната клиника во Скопје. Заеднички порачавме да се почитуваат мерките и препораките, бидејќи тие се за сечие добро и дека тоа е единствениот начин за побрзо да ја надминеме оваа криза. Видео:

Related Articles