ВИДЕО: Огромен чад над Москва, евакуирани над 1000 луѓе, гори голем магацин на онлајн продавница

 Breaking News

ВИДЕО: Огромен чад над Москва, евакуирани над 1000 луѓе, гори голем магацин на онлајн продавница

ВИДЕО: Огромен чад над Москва, евакуирани над 1000 луѓе, гори голем магацин на онлајн продавница
August 03
14:41 2022

Како што јавуваат локалните медиуми и видеата на социјалните мрежи, во московскиот регион гори голем магацин. Снимката покажува огромен облак чад кој се издига од објектот, кој изгледа како магацин за компанијата за е-трговија Ozon, пишува Sky News. Во продолжение погледнете го видео записот објавен на твитер, видео:

Related Articles