ВИДЕО: И Заев се огласи за бегството на Сашо Мијалков

 Breaking News

ВИДЕО: И Заев се огласи за бегството на Сашо Мијалков

ВИДЕО: И Заев се огласи за бегството на Сашо Мијалков
February 22
20:24 2021

Заев: Народот бара правда, а се случи уште едно бегство.

Исто како и целиот наш народ така и јас секако сме разочарани од тоа што сѐ уште не е пронајден и не е приведен, односно не е однесенo во домашен притвор лицето Сашо Мијалков.

Ова го истакна претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во изјавата за медиумите.

И ја изрази својата, како и загриженоста на граѓаните што сѐ уште не е лоциран човекот за кого вчера е изречена мерка домашен притвор за случајот „Таргет-Тврдина“.

Барам веднаш да постапат институциите и да направат пронаоѓање на Сашо Мијалков и да ја спроведат судската пресуда. Убеден сум дека тоа може да се спроведе.

Очекувам детално информации од надлежните институции под извршната власт, а тоа е МВР, како и очекувам комплетно детали со истрага за самиот случај од судот, од ЈО и од МВР.

Целосно нашиот народ очекува расветлување на ваквиот случај и секако понесување одговорност доколку не се спроведе судското решение“, нагласи премиерот Заев.

Погледнете го видео од изјавата на Заев во продолжение:

Related Articles