ВИДЕО: Е ова се протести, народот се капи во базенот на Претседателот, а тој избегал со полиција

 Breaking News

ВИДЕО: Е ова се протести, народот се капи во базенот на Претседателот, а тој избегал со полиција

ВИДЕО: Е ова се протести, народот се капи во базенот на Претседателот, а тој избегал со полиција
July 09
13:34 2022

Ова се веќе протести, околу 100.000 луѓе излегоа на протест пред претседателската резиденција во Шри Ланка со барање првиот човек на државата да поднесе оставка. Извор од Министерството соопшти дека демонстарнтите тргнале кон капијата по што полицијата ги задржала додека претседателот не избега. Демонстрантите бараат оставка поради лошото раководење на кризата, а снимките на социјалните мрежи покажуваат дека истите влегле во резиденцијата и дел од нив се бањаат во претседателскиот базен. Видео:

Related Articles