ВИДЕО: Апасиев го прекина говорот на Урсула Фон дер Лајен

 Breaking News

ВИДЕО: Апасиев го прекина говорот на Урсула Фон дер Лајен

ВИДЕО: Апасиев го прекина говорот на Урсула Фон дер Лајен
July 14
15:44 2022

Урсула фон дер Лајен, Претседателката на Европската комисија, денеска имаше обраќање пред пратениците во Собранието, каде припремени пратениците на опозицијата ја чекаа. Во еден момент говорот на Фон Дер Лајен беше прекинат од пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев. Апасиев стана, па ѝ остави транспарент со наслов Македонија вели НЕ. Видео:

Related Articles