Breaking News

  Вести

  Се огласи Илинка Митрева: Заев почна од Преспа и промена на името на нашата држава

      Се огласи Илинка Митрева: Заев почна од Преспа и промена на името на нашата држава

  Се огласи Илинка Митрева, поранешна министерка за надворешни работи: Ставовите на Заев се завр шниот уд ар што тој ѝ го задава на Македонија. Почна од Преспа и промената на

  Read Full Article

  Се огласи Костадин Костадинов: Бранко Црвенковски е историја

      Се огласи Костадин Костадинов: Бранко Црвенковски е историја

  Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри

  Read Full Article

  Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

      Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

  Денеска премиерот Зоран Заев истакна дека патниот правец Крива Паланка – Деве Баир е најзначаен дел од Коридорот 8, бидејќи претставува најфреквентна линија во товарниот сообраќај, кон и од соседна

  Read Full Article

  Се огласи Бранко Црвенковски: Го замрзнувам моето членство во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија

    Се огласи Бранко Црвенковски: Го замрзнувам моето членство во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија

  Се огласи поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, господинот Бранко Црвенковски, каде упати јавно обраќање до

  Read Full Article

  Расти бројот на активни случаи на коронавирусот во државата, ова се градовите кои се први на листата

    Расти бројот на активни случаи на коронавирусот во државата, ова се градовите кои се први на листата

  Како што јавуваат здравствените власти, од завчера се евидентираат два контролни теста, а според завршените епидем иолошки анализи заклучно со

  Read Full Article

  Силно темпо на коронавирусот во земјава, 1039 нови случаи регистрирани се во овие градови во последните 24 часа

    Силно темпо на коронавирусот во земјава, 1039 нови случаи регистрирани се во овие градови во последните 24 часа

  Веќе здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 3143 тестирања, а регистрирани се 1039 нови случаи на

  Read Full Article

  По инфото дека постари пaциенти се вpaќани од бoлници поради возраста, се огласи министерот Филипче

    По инфото дека постари пaциенти се вpaќани од бoлници поради возраста, се огласи министерот Филипче

  Откако на социјалните мрежи, поточно во фејсбук групите, се појавија статуси и коментари од граѓани засегнати од коронавирусот, а и

  Read Full Article

  Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

    Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

  Вечерва во Дневникот на Сител телевизија, гостин беше Претседателот на опозициската BMPO-ДПМНЕ, a во гостувањето во Дневникот на Сител рече

  Read Full Article
  Македонија
      Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

  Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

  Денеска премиерот Зоран Заев истакна дека патниот правец Крива Паланка – Деве Баир е најзначаен дел од Коридорот 8, бидејќи претставува најфреквентна линија во товарниот сообраќај, кон и од соседна

  Procitaj povejke
  Вести
      Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

  Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

  Вечерва во Дневникот на Сител телевизија, гостин беше Претседателот на опозициската BMPO-ДПМНЕ, a во гостувањето во Дневникот на Сител рече дека е за воведување полициски час како мерка за спречување

  Procitaj povejke
  Економија
      Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

  Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

  Денеска премиерот Зоран Заев истакна дека патниот правец Крива Паланка – Деве Баир е најзначаен дел од Коридорот 8, бидејќи претставува најфреквентна линија во товарниот сообраќај, кон и од соседна

  Procitaj povejke
  Црна Хроника